Başarıyla yurtdışında alınmış bir eğitimin harcanan zamana ve paraya değip değmediği hususu tartışma konusu olamaz. Akademik bir seviyede öğrenilen dil ve iyi bir okuldan mezun olmak bile harcanan maddi manevi emeğe değer. Yurtdışında eğitim kişilere eğitimin yanı sıra çok çeşitli konulardaki faydaları söz konusudur. Örneğin öğrenci nin  genel kültürünün bir hayli zengin olmasına olanak sağlar ayrıca bunun için ekstra bir çaba harcamasına gerek kalmaksızın. Yurtdışı eğitim gene öğrencinin özgüveninin artması, farklı kültürleri ve coğrafyaları tanıması gibi sayması çok kolay olmayan birçok konuda faydaları söz konusudur. Bununla birlikte biz Yurtdışı eğitimin görünen doğrudan faydaları üzerinde duracağız.

Öncelikle yabancı dili tam manasıyla öğrenmek o dilin ana dil olarak kullanıldığı ülkede mümkündür ki buda sadece dil eğitimiyle değil aynı zamanda sosyal hayatın içinde aktif bir şekilde bulunmakla da alakalıdır buda dilin anadil olarak konuşulduğu ülkede mümkün olabilmektedir. Okul ve destekleyici mahiyette günlük hayatta ki pratik olanakları eğitim sürecini hızlandırmakla kalmayacak aynı zamanda o dili üst düzeyde konuşabilme olanağını yakalayacaktır.

Real Global Education uzun yılların tecrübesiyle ve uzman eğitim danışman kadrosuyla Teksas merkezli olarak kurulmuştur. Bununla birlikte başta Londra olmak üzere dünyanın birçok ülkesindeki şubeleriyle sektörün en büyükleri arasında hak ettiği yerini almıştır.

Doğru kariyeri seçmek, bir öğrencinin hayatındaki en önemli ve hayat değiştiren kararlardan biridir. Yeterince ciddiye alınmazsa, yaşam boyu pişmanlığa, tahrişe ve huzursuzluğa neden olabilir. Ancak bu aşamada profesyonel bir eğitim danışmanı tarafından uygun rehberlik, bir öğrenciyi başarıya giden yola götürür. Söz konusu rehberlik özellikle kariyerini yurtdışında devam etmeye karar verenler için bir hayli önem arz etmektedir zira bilinmeyen bir coğrafya da kariyer planlanmaktadır.Real Global Education , öğrencilerin gerçekte kim olduklarını ve gerçekte ne yapabildiklerini gösterme isteklerini geliştirmek ve geliştirmek için güçlü bir program sunar. Ayrıca eğitim alacağı ülkede yerel temsilcilikleri vasıtasıyla bu hizmeti global alana taşır. Real Global Education Kariyer Planlama Programında çeşitli hizmetler sunmaktadır:

Kariyerinize veya Kişisel Hedeflerinize en uygun kursları seçmenize yardımcı olacak kişisel rehberlik, resmi başvuruların yapılmasına yardımcı olmak, kabul koşullarına uyumu sağlamak, başvuru sahiplerine gerekli seyahat ve diğer belgeleri almalarında yardımcı olmak. Başlıca görevlerimiz arasında yer almaktadır.