Many international students dream of getting a bachelor’s degree in UK. UK Universities are known and prestigious for their undergraduate degree programs.

İngiltere de  üniversiteler, dünya çapında işverenler ve akademisyenler tarafından tanınan binlerce mükemmel kurs ve hibe derecesi sunar.

İngiltere’de Lisans Derecesi (Ayrıca Bakalorya veya Lisans Derecesi olarak da adlandırılır) Bu dereceler, bir konuyu veya çalışma alanını tam olarak anlayabilmeniz için geliştirilmiştir. İngiltere’de, bir lisans seviyesini tamamlamak için gereken ortalama süre yaklaşık üç yıldır, ancak bazı durumlarda dört sürebilir. Lisans Derecesi (BA), Bachelor of Science (BSc), Bachelor of Education (BEd) ve Bachelor of Engineering (BEng) dereceleri de dahil olmak üzere İngiltere’de sunulan farklı lisans dereceleri vardır. İngiltere’de eğitim alırken alabileceğiniz bazı programlar.

Antropoloji ve Arkeoloji

Sosyal bilimler (sosyoloji,psikoloji, vb.)

Klasik tarih

İngiliz (Edebiyat, vb)

Bilgisayar Bilimi

İşletme (ekonomi, yönetim)

Hukuk

Tıbbi alanlar / ön tıbbi alanlar

Müzik ve sanat

Mühendislik

Felsefe

Bilimler (yer bilimleri, biyoloji, kimya)

Matematik

İlahiyat ve Din

İngiltere’de Foundation Programları

Bu program programın başarı ile tamamlanması neticesinde İngilterenin köklü üniversitelerine giriş hakkı elde edilmektedir.

Özellikle yabancı öğrenciler için düşünülmüştür. Bir yıl süreli bir bakıma üniversiteye hazırlama kursu diyebiliriz. İngilizceye ek olarak akademik manadaki eksikleri ve kültüre adaptasyonu kapsar diyebiliriz.

Hazırlık dersleri öğrenciyi eğitim alacağı bölüme hazırlamaktadır.

Diploma ve Yüksek Öğrenim SertifikalarıBu sertifikalar, yukarıda sıralananlar gibi, lisans derecesinin ilk iki yılına denktir ve her ikisi de üçüncü yıla götürebilir. Yüksek Öğrenim Diploması (DipHE) sosyal hizmet veya tıptaki belirli mesleklerle (hemşirelik gibi) bağlantılıdır. Öte yandan, Yüksek Öğrenim Sertifikaları (CertHE), üniversite düzeyinde performans gösterme beceriniz konusunda güven kazanmanıza veya kariyerinizi değiştirmenize veya mevcut kariyerinizde ilerleme kaydetmenize yardımcı olmaya yöneliktir.